​Reali dhe Barcelona shpenzuan nga 500 milionë euro nga viti 2013, këto janë transferimet (Foto)

0

Real Madrid dhe Barcelona janë shumë aktive pothuajse në çdo afat kalimtar të verës dhe të dimrit.

Dy gjigantët spanjollë që kanë fituar katër Ligat e Kampionëve në katër vitet e fundit (Reali 3 dhe Barcelona 1) kanë shpenzuar nga 500 milionë euro nga viti 2013.

Reali ka shpenzuar 505.7 milionë euro në 20 lojtarë, ndërsa Barcelona katër milionë më shumë 509.1 milionë euro, po ashtu në 20 lojtarë.

Te Reali transferimi i Gareth Bale është më i shtrenjti 91 milionë euro, ndërsa të Barcelona ai i Neymar 85 milionë euro.

Disa prej këtyre lojtarëve që janë transferuar nga viti 2013 janë larguar nga këto dy skuadra. /Express/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »