​Real Madrid po transferon të ardhmen e futbollit (Foto)

0

E përditshmja spanjolle AS, i ka bërë një analizë transferimeve të Real Madridit në tre vitet e fundit, e cila tregon se kampioni i Evropës po transferon të ardhmen e futbollit.

Këtë e vërteton edhe dy transferimet e fundit të Real Madridit, Theo Hernandez 19 vjeçar dhe Vinicius Junior 16 vjeçar.

Në këtë tre vite Reali ka transferuar 13 lojtarë, ku mosha mesatare e tyre është 21.23 vjeçare.

Kësaj liste pritet t’i bashkohet edhe talenti më i madh i Evropës, Kylian Mbappe i Monacos, i cili është vetëm 18 vjeçar. /Express/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »