​Rama ka një lajm shumë të mirë për Ballistin

0

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka treguar se ka kërkuar nga homologu kroa, Plenkovic që të gjejnë një zgjedhje të arsyeshme për Ismail Morinën.

Rasti i Ismail “Ballist” Morinës, tifozi shqiptar që ngriti dronin me flamur në stadiumin e Beogradit, ka qenë pjesë e diskutimeve që kryeministri Edi Rama zhvilloi kokë më kokë me homologun kroat në Mal të Zi.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Rama përmes një statusi në Facebook, pak ditë pasi gjykata e Kroacisë mori vendimin për ekstradimin e tij në Serbi.

“Në takimin me kryeministrin kroat, Plenkovic u përcoll edhe ndjeshmëria e lartë e opinionit publik mbarë shqiptar për rastin e Ballist Morinës dhe u theksua nevoja për zgjidhjen më të arsyeshme të tij”, ka bërë me dije Rama.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »