​Mohohet marrëveshja për ndërrimin e emrit të Camp Nou

0

Thuhej se Barcelona ishte në bisedime me Grifols për ndërrimin e emrit të stadiumit të tyre.

Por, kompania farmaceutike “Grifols” ka mohuar raportimet e mediave spanjolle se janë në bisedime për të blerë të drejtat e emrit të Camp Nout.

Sot është raportuar se kompania spanjolle është në bisedime të avancuara për të kompletuar marrëveshjen 30 vjeçare me Barcelonën me qëllim të ndërrimit të emrit të stadiumit në “Nou Camp Grifols”.

Marrëveshja vlerësohej se kap vlerën e 340 milionë eurove, me të cilat pritej të vazhdonte kontratën e Lionel Messit dhe të ndihmonte në financimin e renovimit të stadiumit.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »