​Messi, zotëria i finaleve (Foto)

0

Leo Messi ka pasur një tjetër natë të jashtëzakonshme, në fitoren 3:1 ndaj Alaves në finale të Copa del Rey.

Ylli i Barcelonës, Leo Messi edhe një herë tjetër tregoi se është një nga lojtarët më të mirë jo vetëm në botë, por në histori të futbollit.

Argjentinasi shënoi një gola dhe dhuroi një asistim në fitoren 3:1 ndaj Alaves, e cila ia siguroi edhe titullin e Copa del Rey.

Kjo ishte finalja e 25 që Messi ka luajtur në karrierë dhe titulli i 30 me Barcelonën.

Në këtë 25 finale që ka luajtur Messi, ai ka qenë i jashtëzakonshëm, duke shënuar 26 gola, ku shumica prej tyre ishin vendimtar.

Titulli i Copa del Rey mbrëmë ishte i katërti në karrierë për Messin, pasi më herët e kishin fituar edhe në vitet 2009, 2012 dhe 2015. /Express/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »