​Kukeli në formacionin e vitit (Foto)

0

Burim Kukeli është përzgjedhur në formacionin e vitit 2016 në ligën e dytë zvicerane.

Mesfushori i Kombëtares shqipatre dhe skuadrës së Zurichut, Burim Kukeli është përzgjedhur në formacionin e vitit 2016 në ligën e dytë zvicerane (Challenge League).

Mesfushori i Zyrichut u votua nga kapitenët dhe trajnerët e 20 ekipeve të ligës së parë dhe të dytë, trajnerët e skuadrave kombëtare si dhe nga dy panele gazetarësh e ekspertësh të caktuar nga Federata Zvicerane e Futbollit.

Kandidatë në kategorinë e dytë ishin edhe Armando Sadiku e Shkëlqim Demhasaj, të cilët nuk janë përzgjedhur në këtë formacion. /Express/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »