​Komisioni Evropian kërkon rregulla të reja për rrjetet sociale

0

Shërbimet e rrjeteve në internet, si WhatsApp, Gmail dhe te tjera, mund të ballafaqohen me rregulla më të rrepta në Evropë, në lidhje me mënyrat në të cilat ato duhet të monitorojnë aktivitetet e përdoruesve të tyre.

Komisioni Evropian për mbrojtjen e privatësisë, ka prezantuar sot për miratim një paketë re, ku përfshin rregulla të reja për mbrojtjen e privatësisë dhe prezantimin e reklamave, raporton Reuters.

Siç thuhet, shërbimet duhet të garantojnë konfidencialitetin e bisedave të përdoruesve të tyre dhe duhet të kërkuar lejen e tyre për aktivitetet e monitorimit, në mënyrë që të prezantohen reklama të përshtatshme, transmeton KosovaPress

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »