​Kanella kundër problemeve kardiake

0

Kanella është një erëz shumë e vjetër dhe e çmuar dhe vlerat shëndetësore të saj janë befasuese.

Ajo  përmban shumë oksidantë  të  fuqishëm  siç është polifenoli. Hulumtimi i zhvilluar në Shtetet e Bashkuara për pacientët që ishin në fazat e para të diabetit treguan  se erëza në fjalë e përdorur për dymbëdhjetë javë ka ulur nivelet e sheqerit në gjak.

Gjithashtu ky produkt i efektshëm kundër mikrobeve dhe baktereve. Ajo forcon sistemin imunitar, shëron  ftohjet dhe gripin.

Kanella vepron edhe kundër problemeve kardiake, kundër hipertensionit, ka efekte pozitive në sistemin e frymëmarrjes dhe të tretjes. Kanella përmirëson kujtesën dhe përqendrimin.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »