​Juventus apo Real? Ju tregon Trezeguet

0

David Trezeguet beson se Juventus ka mundësi të luaj si e barabartë ndaj Real Madridit.

Legjenda franceze, David Trezeguet insiston se Juventusi i këtij viti është më i mirë se sa ai i para dy viteve, ku humbi në finale të Ligës së Kampionëve nga Barcelona 3:1.

Ai tha se ky Juventus ka armët e duhura për t’u ndeshur me Real Madridin si skuadra të barabarta.

“Fizikisht ky Juventus është më i mirë se sa i dy viteve më parë, kur humbën në finale nga Barcelona. I shoh më të përkushtuar, agresiv dhe më mirë të organizuar”, tha fillimisht Trezeguet për L’Equipe.

“Nëse ata takohen me Realin në finale, atëherë ata kanë armët e tyre që të jenë të barabartë me ta”. /Express/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »