​Italianët shpikin mbathjet që do të jenë hit në plazh

0

Nëse ju jeni njëri nga ata që urreni ecjen nëpër rërën e nxehtë të plazhit, italianët kanë gjetur një zgjidhje për një gjë të tillë.

Italianët kanë ardhur tek ideja për të shpikur diçka që do t’iu ndihmojë këmbëve tuaja në deti – nejkfit. Pra, këto nuk janë papuçe, apo diçka të ngjashme.

Ju në fakt jeni të zbathur, pasi ky lloj i “këpucës” ngjitet në shputën e këmbës në mënyrë që të ecni lirshëm.

Prodhuesit thonë se “papuçet’ janë rezistuese ndaj ujit dhe mbrojnë shputat e këmbëve nga lëndimet.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »