• Kompanitë nga Bujanoci përfitojnë 36 milion dinarë subvensione

  Përfaqësuesit e 21 subjekteve private ekonomike nga komuna e Bujanocit, Preshevës dhe Medvegjës të cilët në bazë të konkursit të këtij viti që kanë fituar mjetet e subvencioneve për rritjen e kapaciteteve prodhuese dhe punësim shtesë nga ana e Trupit Koordinues sot bënë nënshkrimin e kontratës në sallën e vogël të shtëpisë së kulturë në Bujanoc. Dhurimi i kontratave u […]

  Kompanitë nga Bujanoci përfitojnë 36 milion dinarë subvensione
 • Si jeton Vaid Limnani nga fshati Nesalc nga blegtoria (foto)

  Bagëtitë janë bërë një pjesë e pandashme e jetës sonë dhe jeta e njeriut do të ishte e varfër dhe e brishtë, për të mos thënë edhe e pamundur pa bagëtitë. Nga bagëtitë, këtë herë e kemi fjalën në veçanti për delet. Një gjë dihet mirë, se ruajtja e deleve ka nevojë për durim ruajtja dhe përkujdesja për delet ka […]

  Si jeton Vaid Limnani nga fshati Nesalc nga blegtoria (foto)
 • Të hënën konstituimi i KNSH-së

  Me vendim të Ministres për Administratë Shtetërore dhe Pushtet Lokal në Qeverinë e Sërbisë Kori Udoviçki të hënën më 24 nëntorë do të mbahet seanca konstituive e KKSH-së, pas zgjedhjev të 26 tetorit që u mbajtën në Sërbi për këshillat nacionale të pakicave nacionale. Në vendimin e Ministres Udoviçki dërguar subjeteve politike pjesmarrëse në këto zgjedhje thuhet, thërras seancën konstituive […]

  Të hënën konstituimi i KNSH-së
 • Vërshimet nga shiu nuk kanë kursyer as komunën e Bujanocit

  Të reshurat e pa ndërprera gjatë mbrëmjes të së martës kanë përfshirë edhe komunën e Bujanocit, ku rrugët ishin mbushur me ujëra të rrëmbyeshëm.   Në rrugën e Kosovës janë shënuar edhe raste ku ujërat janë futur dhe në podrumet e shtëpive, që ka përmbytur çdo gjë që ishte brenda sajë, çka është një dëmë jo i vogël familjar. Të […]

  Vërshimet nga shiu nuk kanë kursyer as komunën e Bujanocit
 • RANG LISTA PËR NDARJEN E BURSAVE PËR NXËNËSIT E SHKOLLAVE TË MESME PËR VITIN SHKOLLOR 2014/2015, NË TERITORIN E KOMUNAVE PRESHEVË, BUJANOC DHE MEDVEGJË

  Komisioni i Shërbimit të Trupit Koordinues i Qeverisë së Republikës së Serbisë për komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, për ndarjen e bursave për nxënësit e shkollave të mesme në teritorin e komunave Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë për vitin shkollor 2014/2015, në bazë të mjeteve financiare që janë në dispozicion shpall rang listën e nxënësve fitues të bursave. Shkarko dokumenti: rang_lista_2014 […]

  RANG LISTA PËR NDARJEN E BURSAVE PËR NXËNËSIT E SHKOLLAVE TË MESME PËR VITIN SHKOLLOR 2014/2015, NË TERITORIN E KOMUNAVE PRESHEVË, BUJANOC DHE MEDVEGJË

Lajme »

Drejtoresha e arratisur e “Global Hospital” mund të ndodhet në Luginë

Drejtoresha e arratisur e “Global Hospital” mund të ndodhet në Luginë

11.20.2014 at 18:53

Pronarja e “Global Hospital”, Gjina Zeqiri, e cila është larguar të hënën mbrëma nga Kosova duke lënë pas vetës 38 pacientë në procedurë, 14 prej tyre me...

Sport »

Gjergjaj refuzoi të ndeshet me Klitschkon

Gjergjaj refuzoi të ndeshet me Klitschkon

11.20.2014 at 18:17

Boksieri shqiptar është i ranguar më mirë se kurrë në karrierën e tij, ai është numër 27 në botë dhe numër 9 në Evropë në peshën e rëndë të boksit...

 

Showbiz »

Delfina Aziri “çmend” 10 000 fansat

Delfina Aziri “çmend” 10 000 fansat

11.20.2014 at 17:00

Modelja shqiptare e “Playboy”, Delfina Aziri ka një mënyrë të veçantë për të falënderuar 10 mijë fansat në Facebook. Ajo ka postuar një foto provokuese, ku...

 • Morena Kardashian
  Morena Kardashian

  Se Morena Taraku është femër e bukur, joshëse dhe seksi, kjo nuk e vlen të diskutohet gjatë. Ajo, tërheq...

  11.20.2014 at 16:45
 • Rona, e gatshme të fluturojë
  Rona, e gatshme të fluturojë

  Një ndër zërat më të bukur të skenës shqipe Rona Nishliu ditëve të fundit po qëndron në New York. Gjatë...

  11.20.2014 at 09:46
 • Provokon Nora Istrefi, tregon gjoksin
  Provokon Nora Istrefi, tregon gjoksin

  Këngëtarja Nora Istrefi ka provokuar kësaj radhe me një veshje të tejdukshme. Ajo ka postuar një fotografi...

  11.20.2014 at 09:41

Teknologji »

Ja smartphoni që kushton 3000 dollarë (FOTO LAJM)

Ja smartphoni që kushton 3000 dollarë (FOTO LAJM)

11.18.2014 at 17:57

Abonohu për lajmet me e-mail: E-maili juaj:  Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin! Kompania zviceriane Gresso, e themeluar në vitin 1999...