• Konçuli Kuq e Zi

  Fshati Konçul i komunë së Bujanocit pëmes të cilit kalon rruga regjionale Bujanoc-Gjilan është veshur Kuq ë Zi duke lënë të mahnitur të gjith kalimtarët të cilët frekuentojnë këtë rrugë. Rinia e këtij vendbanimi janë kujdesur qysh në mbrëmjen e 27 Nëntorit që dita e madhë historike këtë vendbanim ta gjejë me ndjyrat e flamurit kombëtarë Shqiptarë. Flamuj të shumtë […]

  Konçuli Kuq e Zi
 • Më 28 Nëntorë Ansambli “Shota” në Bujanoc

  28 Nëntori, dita e Flamurit kombëatr, është një nga ditët më të rëndësishme e historisë së Kombit Shqiptarë. Për nder të 28 Nëntorit ditës së Falamurit nën organizimin e Këshillit Kombëtarë Shqiptarë do të organizohen aktivitete të ndryshme kulturoro-artistike për këtë datë të veçantë historike. Më 28 Nëntor ditë e shtunë me fillim nga ora 12:00 do të mbahet manifestim […]

  Më 28 Nëntorë Ansambli “Shota” në Bujanoc
 • Piloti me prejardhëje shqiptar nga Presheva ishte ai që e goditi aeroplanin rus (Foto/Video)

  Turqia ka qëlluar një avion ushtarak rus në kufi me Sirinë lajmi vjen nga qielli pikërishtë nga piloti shiptar i cili ka lajmëruar bazën ushtarake në Ankara dhe më pas edhe presidentin turk Erdogan. Pas pak minutash lajmi për rrëzimin e aeroplanit rus bëri jehonë të madh në mediat botërore çka nuk munguan as deklaratat e Erdogan sipas të cilit […]

  Piloti me prejardhëje shqiptar nga Presheva ishte ai që e goditi aeroplanin rus (Foto/Video)
 • Të mërkurën (nesër) protestë në Bujanoc, “Dua Abetaren time” dhe “Duam librin shqip”

  Ju informojmë se protestat për librin shqip në Luginën e Preshevës, të cilat filluan në Preshevë, do të vazhdojnë edhe në Bujanoc. Nesër, e mërkurë, më 25 nëntor 2015, në Bujanoc, do të mbahet Marshi paqësor i studentëve dhe nxënësve të Luginës së Preshevës me motot: “Dua Abetaren time” dhe “Duam librin shqip” Marshi protestues do të niset nga shkolla e […]

  Të mërkurën (nesër) protestë në Bujanoc, “Dua Abetaren time” dhe “Duam librin shqip”
 • A po pajtohet Kongresi Amerikan për ndërrimin paqësor të kufijve Kosovë- Serbi?

  Xhevat Latifi/ xlpress.tv Vetëm pak ditë pasi që delegacioni i Luginës së Preshevës i përkrahur nga Liga Qytetare Shqiptare Amerikane kishin takuar kongresistin Dana Rohrabacher,  ka pasuar reagimi i këtij kongresisti  në adresë të Kryeministrit të Serbisë Alekasander Vucic në të cilën letër  kongresisti Dana Rohrabacher shpërfaqë besimin e tij se si zgjidhje më e mirë për këtë rajon është […]

  A po pajtohet Kongresi Amerikan për ndërrimin paqësor të kufijve Kosovë- Serbi?
 

Lajme »

Arifi ftohet nga presidenti Nishani

Arifi ftohet nga presidenti Nishani

11.27.2015 at 16:14

Me rastin e Ditës Kombëtare të Pavarësisë së Shqipërisë kryetai i komunës së Bujanocit Nagip Arifi ka marrë ftesë zyrtare nga presidenti i Republikës Bujar Nishani...

 

Sport »

Shaqiri për mediat angleze: Ëndrra mu bë realitet

Shaqiri për mediat angleze: Ëndrra mu bë realitet

11.27.2015 at 20:48

Futbollisti me prejardhje nga Kosova, e që luan për Reprezentacionin e Zvicrës, Xherdan Shaqiri, ka dhënë një intervistë për median e njohur britanike për Telegraph.co.uk. Në...

Showbiz »

Shpëtim Desku imiton Kadri Veselin – “ma hongsh…” (Video)

Shpëtim Desku imiton Kadri Veselin – “ma hongsh…” (Video)

11.27.2015 at 20:53

Këtë javë mysafire në emisionin e drejtuar nga Shpëtim Desku ishte nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje. Ajo foli për jetën private, dukjen e saj si dhe...

Teknologji »

Shikoni se si ‘USB-ja vrasëse’ shkatërron kompjuterin në pak sekonda [Video]

Shikoni se si ‘USB-ja vrasëse’ shkatërron kompjuterin në pak sekonda [Video]

11.24.2015 at 20:16

Kini kujdes nga USB-ja vrasëse! Siç mund të shikoni edhe në videon e mëposhtme, ajo shkatërron kompjuterin në pak sekonda, duke fshirë kështu të gjitha të dhënat...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com